Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rizika dnešních potravin - mlieko

16. 1. 2009

Rizika dnešních potravin

Mléko a mléčné výrobky

    Člověk je jediný druh, který i v dospělosti přijímá mléko určené pro mládě. Navíc od jiného živočišného druhu. Zkoušeli jste se někdy zamyslet nad tím, jestli je to přirozené?

Kravské mléko je přece určeno pro tele – svým složením i kvalitou

Základní omyl o prospěšnosti kravského mléka tkví v tom, že analytikové zjistili, co vše kravské mléko obsahuje, ale neprověřili, zda jsou tyto živiny pro člověka vhodné a bez vážných problémů přijatelné. Opět další překlep "vědy" v důsledku přehnaného soustředění se na detail a ignorování ostatních souvislostí včetně energeticko-informačních vlivů potravin.

Nervová soustava telete je v momentě narození již vyvinutá a je potřeba, aby telátko co nejrychleji rostlo fyzicky. A k tomu je perfektně uzpůsobeno kravské mléko. Naopak nervová soustava člověka se ještě několik let po narození vyvíjí a fyzický růst je pozvolný. A tomu opět odpovídá svou kvalitou a složením mléko mateřské. Každé mléko je určeno někomu jinému! Není proto náhodou, že děti krmené kravským mlékem, mají tendenci k velkému (vysokému) vzrůstu, obezitě a psychické pomalosti (!).
Je třeba si také uvědomit, že v historii nebyla nikdy taková nad-konzumace mléčných výrobků jako v současné době. Dřívější plemena krav byla menší a nedávala tolik mléka. A pokud nemluvíme o dnešním ekologickém zemědělství – krmivo a podmínky pro život krav a telat jsou naprosto nevhodné a nepřirozené. V běžném mléce se mohou vyskytovat zbytky antibiotik, léků atd.


Působení na tělo – nemoci z mléka 

  • Mléko především zahleňuje organismus, díky tomu dochází ke špatnému fungování orgánů – především pohlavních (neprůchodnost vejcovodů), problémy s mléčnými žlázami, zahleněnými dutinami, plícemi a střevy.

  • Mladý organismus mléko nějakou dobu zvládá tolerovat, ale později ve věku 2-6 let (ve 2 letech přestává organismus produkovat enzym laktázu, napomáhajícímu trávení mléčného cukru, laktózy), se začínají objevovat rýmy, kašle, kožní problémy, alergie a poruchy štítné žlázy..
  • Klinické výzkumy potvrzují, že mléko a mléčné výrobky přispívají k chronickým průjmům, astmatu, artritidě, alergiím, anemii a srdečním nemocem. (Příčinou není jen v mléce obsažný cholesterol, jde i o enzym uváděný jako xantin oxydasa – ten ohrožuje srdeční činnost a stav srdečních arterií. Jeho nebezpečí pochází hlavně z mléka homogenizovaného. Konzumace mléka způsobuje nedostatek chrómu a tím podporuje vznik srdečních chorob, cukrovky a hypoglykémie).
  • Mléčné výrobky přispívají k obezitě: lidé si neuvědomují, že například sýr je velmi koncentrovanou potravinou (na výrobu ½kg sýra je potřeba pět a půl litru mléka), navíc jsou sýry velmi přesolené, což stupňuje riziko srdečních chorob. Mléčné výrobky obsahují hormony estradiol a somatotropní hormon. Oba přispívají k tloustnutí.
  • Chronická únava, svalové křeče, zácpa a další potíže, jsou způsobovány hlavně tím, že mléčná bílkovina kasein je pro člověka nesnadno vstřebatelná nebo vůbec nevstřebatelná (organismus na ní reaguje jako na antigen). Kasein je vhodný pro krávy, lidský organismus ho nepotřebuje.
  • 25% dětí konzumujících kravské mléko více než 6 měsíců bude jednou trpět některou z forem alergie (Dr. Frank Oski – vedoucí lékař dětského oddělení Státní univerzity v New Yorku)
  • Mléčné výrobky (s vyjímkou másla) jsou silně kyselinotvorné.
  • Dr. Ellis tvrdí, že vápník z mléka není člověk schopen vstřebat úplně. Z tisíců krevních zkoušek zjistil, že lidé konzumující 3-4 sklenky mléka denně mají nenávratně nejnižší hladinu vápníku (nízké hladina vápníku se pak projevuje podrážděností, bolestmi hlavy, křečemi ve svalech). Dostatek vápníku naleznete v rybách, zelenině, luštěninách, sezamových semenech, v mořských řasách.
  • U lidí konzumujících mléko je prokázáno horší vstřebávání všech výživných látek (jeden z důvodů je, že mléko a mléčné výrobky neutralizují kyselinu solnou).  

Příklad z praxe

"Co jsem vynechal mléčné výrobky a začal se stravovat podle makrobiotických principů, odešly ode mě veškeré možné alergie. A hlavně alergie pylová, ta mě trápila celý život, vždycky jsem si musel někam zalézt. Teď po poprvé za svůj život mohu trávit čas v přírodě, kosit louku a poznávat květiny. Cítím se báječně."

(J.Svoboda - starší)

    Když jsem se s pravdivými informacemi o účincích mléka setkala poprvé, byla jsem šokována. Jak je možné, že se mléko dodnes tak propaguje? Copak o tom odborníci nic nevědí? Proč mlčí?


Obsah vápníku ve 100g některých potravin 
(denní norma vápníku je 800mg/den)  

Kravské mléko   100-118   petrželka   200   Mandle   234-282  
Různé sýry   94-850   Sójové boby   190-226   Lískové oříšky   186-209  
Řasa hiziki   1400   Sýt tofu   120-128   Listy tuřínu   130  
Řasa wakame   1300   Sójový sýt natto   90-103   Sušená ředkvička   400  
Řasa kombu   800   Sójová pasta miso   70-180   Listy bílé ředkve   180  
Řasa agar   400   Sezamová semena   630-1160   Semena slunečnice   120-140  
Údaje vápníku jsou v miligramech, zdroj: americký Department of agriculture a japonský Nutritionist Association)  
Zdroj: J. Průchová, Pravda o mléce jak ji potvrzuje věda, str. 106, nakladatelství Svítání, 2004  

Otázky k zamyšlení...

Proč je častou nadávkou mladých lidí: „Ty vole, ty krávo“? 
Kráva je stádní zvíře. Může konzumace jejího mléka pomáhat k vytváření stádní mentality? 

Co se stane, pokud budeme dospělým jedincům celý život podávat výživu určenou pro mláďata?
Evokují mléčné výrobky podvědomě matku, jemnost, péči, něhu a pomazlení?
Víte, že konzumací mléčných výrobků vyvolává závislost?


    Pokud je vám tento článek málo, přečtěte si knížku od Jarmily Průchové - "Pravda o mléce - jak ji potvrzuje věda", naleznete tam ucelený pohled včetně odkazů na konkrétní výzkumy.

Znamená to tedy vůbec nekonzumovat mléko a výrobky z něj?

Osobně jsem to udělala bez mrknutí oka již dávno. A byla jsem v tom velmi striktní zhruba 7let. Hlídala jsem si například i mléčné či sýrové přídavky v produktech nemléčných, nedala jsem si k jídlu ani salát s trochou nastrouhaného sýra atd. V dnešní době si z toho už nedělám takové drama. Když mi dá soused ochutnat domácí kozí sýr, neodmítnu... Osobně ale neplánuji chovat zvířata na mléko ani si mléčné výrobky, a to ani ty v Bio kvalitě, nekupuji.

autorka článku: Květa Svobodová (leden 2008)